Niezbędne akcesoria motocyklowe na podróż – bagażnik

Jestem absolutnie pewien, że żaden motocyklowy podróżnik nie wyobraża sobie dalszych wycieczek bez bagażnika. Jest to absolutnie konieczne akcesorium, w które lepiej zainwestować, szczególnie, jeżeli planujemy jeździć często i daleko. Dzisiaj odpowiem na pytania, na co zwrócić uwagę, wybierając bagażnik do naszej maszyny i dlaczego drożej nie zawsze znaczy lepiej.

 

Sam bagażnik nie wystarczy?

 

Powiedzmy sobie wprost – nikomu nie chce się przywiązywać linką swoich klamotów do bagażnika, więc porządnie przejrzymy akcesoria motocyklowe w sklepach i, najlepiej, postawmy na wersję z kufrem. Jest to również najbardziej pojemne rozwiązanie – najczęściej kufer wystarczy nam spokojnie na rzeczy na cały wyjazd, bez konieczności dokupowania sakw czy dodatkowych toreb.

 

Jeśli nie kufer to…

 

Torba albo sakwa, tutaj jednak zaczynają się schody. Poszukując odpowiedniego modelu, koniecznie zwróćmy uwagę na to, by był on wodoszczelny. Problematyczne może być również ich umocowanie – torby wymagają bagażnika tak samo jak kufer, jednak oferują dużo mniejszą pojemność. Część modeli jest zaś montowana do siedzenia pasażera, co od razu wyklucza zabranie ze sobą towarzystwa. Sakwy za to mają większą pojemność, jednak niektóre wymagają stelażu do ich montażu. Na rynku istnieją modele, zazwyczaj w wyższej cenie, z możliwością zamienienia ich w torby na ramię z pomocą dodatkowego paska. To dobre rozwiązanie dla osób, które wszystko chcą mieć w jednym miejscu.

 

Dla minimalistów – tankbag

 

Jeżeli jesteś osobą, która nie rozmienia się na drobne i nawet na dwutygodniowe wakacje pakuje się w mały plecak – postaw na tankbag. Jest to torba bądź mini kufer montowany na baku paliwa z pomocą magnesów. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że im więcej ma kieszeni, tym jest praktyczniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *